Jak oszczędzać baterię w telefonie?

Good idea

W dzisiejszym, zabieganym świecie, kiedy bardzo dużo czasu spędzamy poza domem, nie wyobrażamy sobie życia bez telefonu. Niepożądaną sytuacją, przysparzającą wielu nerwów, jest rozładowana bateria. By jak najrzadziej mieć z nią do czynienia, musimy poznać kilka praktycznych wskazówek, w jaki sposób oszczędzać baterie w telefonie.

Dobry procesor
To, czy nasza bateria będzie “trzymała” krótko czy długo, w dużej mierze zależy od modelu, na jaki się zdecydujemy. Planując kupno smartfona, należy zwrócić uwagę na to, ile posiada procesorów. Modele wyposażone w czterordzeniowe procesory szybciej zużywają baterie niż te z jedno- lub dwurdzeniowym procesorem. Jeżeli zależy Wam na wydajniejszym procesorze, musicie się liczyć z tym, że czas pracy smartfona będzie krótszy

Wybór systemu
Kolejną bardzo ważną kwestią jest wybór systemu zarządzającego telefonem. Jeżeli macie do wyboru model zarządzany systemem iOS lub Android, wybierzcie ten pierwszy, ponieważ zdecydowanie lepiej radzi sobie z zarządzaniem baterią.

Jeśli chodzi o urządzenia produktów Apple’a, producent nie pozostawił dużego wyboru ? należy więc zadbać o tę baterię, którą aktualnie posiadacie. Generalna zasada jest prosta: im więcej funkcji posiada nasz telefon, tym więcej potrzebuje energii do ich obsługi. Obecnie smartfony posiadają wiele różnorodnych aplikacji powodujących szybsze zużycie baterii. Ale czy z każdej z nich korzystamy?

Podświetlenie ekranu
Podstawowym krokiem, dzięki któremu oszczędzimy baterię jest zmniejszenie podświetlenia ekranu. By to zrobić należy wejść w Ustawienia, następnie wybrać opcję Wyświetlacz i ustawić automatyczną jasność lub zmniejszyć ją suwakiem. Kolejnymi “zżeraczami” naszych baterii są sieć wi-fi oraz bluetooth. Jeżeli w danym momencie z nich nie korzystamy, należy je po prostu wyłączyć. Podobnie należy postąpić z usługami lokalizacji takimi jak GPS.

Chcąc oszczędzić baterię w naszym telefonie należy również wyłączyć funkcję synchronizacji skrzynki pocztowej oraz kontaktów albo przynajmniej wydłużyć przerwy pomiędzy sprawdzaniem naszej poczty.

Wiele telefonów posiada tryb oszczędzania energii. Dzięki jego aktywacji nasze urządzenie zostanie przełączone na tryb pracy energooszczędnej. Wszyscy użytkownicy smartfonów powinni również wiedzieć o tym, że nie powinno się rozładowywać do końca baterii, ani też jej przeładowywać. Grozi to jej uszkodzeniem lub zmniejszeniem pojemności.

Ładowania smartfona w żaden sposób nie da się uniknąć. Możemy jednak skutecznie wydłużyć czas pracy na baterii. Wystarczy, że zastosujemy kilka podstawowych wskazówek.

Authors

*

Top