Student – klient na przyszłość

iStock_000002505434Medium

Przywiązanie do marki to najcenniejsza wartość dla wielu firm i instytucji. Nie dość, że gwarantuje stały dochód, to jeszcze wzmaga pozytywny odbiór nie tylko przez klienta, ale także jego otoczenie, z którym chętnie dzieli się podczas niezobowiązujących pogawędek. Wydawać by się mogło, że o taki stan rzeczy dbają przede wszystkim firmy z branż oferujących drogie produkty, jakie nie cechują się liczoną w dziesiątkach lat żywotnością. Okazuje się, że nie tylko producenci sprzętu RTV i AGD czy motoryzacyjny giganci starają się wychować lojalnego i przewidywalnego klienta.

Wdzięczną, choć często niezbyt zamożną grupą konsumentów, są studenci. Wiedzą coś o tym nie tylko operatorzy sieci komórkowych, ale także pracownicy banków. Darmowe konto dla studenta ? taką frazę słychać nie tylko w reklamowych spotach, to codzienność i niewątpliwie pomocne dla obu stron (konsument-bank) narzędzie. Dla banku na przyszłość, dla studenta na dziś.

Pułapki

Wciąż sporą grupę dwudziestokilkulatków zaliczyć można do grupy wiecznych studentów. Ten sposób na życie może mieć wiele zalet, ale zakładając konta bankowe dla akademików, trzeba pamiętać, że w wielu przypadkach istnieją ograniczenia wiekowe,. Górną granicą jest 26 lat. Będąc studentem szukającym taniego (darmowego) konta, należy sprawdzić, co stanie się po przekroczeniu ?granicy młodzieńczości?. Czasem zdarza się, że konto automatycznie jest likwidowane, o czym klient może dowiedzieć się od pracowników banku oferujących inną usługę. Niekiedy konto automatycznie zmienia się w ?dorosłe?, co wiąże się z końcem przywilejów i opłatami za wszystkie, dotychczas dotowane przez bank, usługi. Niektóre oferty mogą być ?studenckie? przez wiele lat ? ograniczenie wiekowe czy zdobycie dyplomu nie są przeszkodą, by nadal być uprzywilejowanym klientem. Warto więc przed podpisaniem umowy przeczytać dokładnie, zwłaszcza gdy aneksy do umowy liczą kilkanaście czy kilkadziesiąt stron.

Zalety

Niewielkie i często nieregularne wpływy nie są dla bankowców przeszkodą, by oferować konta studenckie z pełnymi przywilejami. Bezpłatne przelewy internetowe, darmowa wypłata z bankomatów (należy sprawdzić, z których i czy obowiązuje także poza polskimi granicami), niska lub zerowa miesięczna należność za kartę (czy karta rzeczywiście jest darmowa i ewentualnie od jakiej wysokości miesięcznych wpływów taką może się stać). Warto też zwrócić uwagę, na jakie dodatkowe korzyści mogą liczyć posiadacze kont studenckich ? kupony rabatowe czy zniżki do sklepów i restauracji zdarzają się nader często.

Co potem?

Parafrazując piosenkę ze znanego serialu czy też jeden ze sztandarowych utworów Paktofoniki, należy zanucić ?dwadzieścia sześć lat minęło jak jeden dzień? i zastanowić się, co potem? Czy staniemy się lojalnymi klientami banku, który przez kilka lat nie mógł liczyć na zyski z naszych operacji finansowych, czy może bogatsi o wiedzę, także tę zdobytą na uczelni, przejdziemy do konkurencji? Z pewnością na brak ofert, także tych nachalnych, nie będziemy narzekać.

Authors

*

Top