Święta w listopadzie? Sklepowa norma, kupuj z głową!

DCF 1.0

Zima kojarzy się nam nie tylko ze śniegiem, chłodnym powietrzem, magiczną aurą czy czasem spędzanym wspólnie w przytulnym rodzinnym gronie, ale też z obowiązkami. Nadchodzące święta to nie tylko przyjemności. Poza przymusem wysprzątania domu na błysk, musimy także pamiętać o tym, że warto obdarować bliskich pięknymi i przemyślanymi podarunkami. I tu na ratunek przychodzą wielkie galerie handlowe, super- i hipermarkety, których oferta tylko w tym okresie zmienia się nie do poznania. Co wybrać spośród szerokiej gamy błyszczących, kolorowych i przede wszystkim kuszących produktów? Jak ustrzec się przed zarówno dobrze znanymi, jak i nadal skutecznymi sztuczkami marketingowymi atrakcyjnych marek? Oto kilka porad.

Ilość nie znaczy jakość

Już w listopadzie większość firm oferujących różnego rodzaju produkty, zaciera ręce na myśl o tłumie klientów chcących zainwestować w to, co najlepsze i najbardziej jakościowe. Żeby święta były wyjątkowe i smaczne! Z telewizora bije blask nieskazitelnie białych obrusów świeżo wypranych w najlepszym proszku na świecie. Z reklamowego stołu wigilijnego oko puszcza do nas najsmaczniejszy pod słońcem karp, a dobrze znana drogeria wita nas ogromnymi kolorowymi banerami obwieszczającymi, że tylko w te święta ulubione perfumy twojego mężczyzny zostały przecenione aż o 15 procent! Nie daj się zwariować! Przed pójściem na zakupy dokładnie przemyśl to, czy warto w tym gorącym zakupowym szale wybierać się właśnie do centrum handlowego. Pojedyncze sklepy też mają swój urok i z pewnością oszczędzą ci konieczności wyciągania portfela przy każdym napotkanym atrakcyjnym sloganie reklamowym.

Oszczędzaj czas
Ważne jest także oszczędzanie czasu, który przed świętami pędzi nieubłaganie. Zawsze w takiej sytuacji warto zajrzeć do sieci. Zakupy w internecie to nie tylko wygodna forma, ale też możliwość znalezienia unikatowych podarunków. Należy jednak pamiętać o jednej rzeczy – wirtualny shopping wymaga od nas szczególnego skupienia. Rób zakupy tylko na dobrze znanych platformach, gdzie masz pewność, że twój produkt zostanie wysłany w odpowiedniej jakości, o odpowiednim czasie i atrakcyjnej cenie.

Kupuj tylko potrzebne rzeczy

Po wybraniu miejsca zakupów warto zadbać o to, aby kupić tylko najpotrzebniejsze rzeczy. W tym celu należy przygotować sobie listę zakupów. Kurczowe trzymanie się kartki papieru, na której zapisałeś to, co niezbędne do przygotowania świąt ograniczy twoje wydatki. Jeżeli posiadasz dzieci, postaraj się zrobić zakupy sam. Jak wiadomo, najmłodsi konsumenci to najwierniejsi konsumenci, którzy za wszelką cenę zasilą konta firm pieniędzmi swoich rodziców.

Promocja promocji nierówna

Nie przykładaj tak dużej wagi do wszystkich promocji, jakie znajdą się na twojej drodze! Część z nich to nieeleganckie tricki polegające na tym, że do obok normalnej ceny sprzedawca przykleja cenę wyższą. Tym samym klient jest pewny, że zyskuje, a w efekcie kupuje produkt o normalnej wartości. Przy tym punkcie warto też zwrócić uwagę na hostessy i animatorów, którzy elokwencją są w stanie namówić niejednego uparciucha do nabycia jakieś produktu.

Świąteczny szał dopada większość ludzi. Warto jednak zadać sobie pytanie, czy przemyślane, dużo wcześniej zaplanowane zakupy obejmujące także prezenty nie są lepszym pomysłem niż kupowanie na dużą skalę po to, aby nie trafić w gust bliskich i następnie musieć oddać daną rzecz z powrotem do sklepu. Wystarczy ruszyć głową i oszczędzić czas, a także zmartwienie sobie, sprzedawcom i obdarowywanym. Przemyślane i zorganizowane zakupy uchronią cię przed bankructwem, a twojej rodzinie zagwarantują przyjemność z otrzymania dobrze dobranego podarunku.

Authors

Notatki

*

Top