Zmieniamy konto bankowe

writing check

Zmiana konta bankowego może mieć dobre skutki i być zyskowna dla nas. Każdy bank stara się ze wszelką cenę pozyskać nowych klientów poprzez programy cashback, wysokie oprocentowanie kont, czy chociażby poprzez darmowe utrzymanie i prowadzenie konta. Każdy chwyt marketingowy jest dobry, jeżeli jest skuteczny.

Jak można zatem dokonać zmiany rachunku bankowego?

Po pierwsze w banku, w którym obecnie mamy otwarty rachunek należy pozałatwiać wszystkie bieżące sprawy, czyli na przykład spłacić kredyt odnawialny lub też dowiedzieć się czy w banku, do którego chcemy się przenieść jest możliwość uzyskania takiego samego kredytu, wówczas można go przenieść do nowego banku. Istotny jest również fakt, aby podpis i wszystkie dane były zgodne z tymi, które znajdują się w starym banku. Jeżeli na obecnym koncie bankowym posiadasz jakieś zlecenia stałe lub polecenia zapłaty wówczas należy pamiętać o tym, aby je wszystkie pozamykać. Będzie można je ponownie uruchomić na nowym koncie bankowym. Jednak należy pamiętać, żeby zrobić to samodzielnie, ponieważ nie anulują się one automatycznie i należy również pamiętać o tym, że do każdego zlecenia należy złożyć oddzielne wypowiedzenie.

7 dni roboczych

Sama procedura przeniesienia lub zmiany konta bankowego nie powinna trwać dłużej niż 7 dni roboczych. W całej procedurze zmiany konta może nam pomóc sam bank, do którego chcemy się przenieść. Wystarczy wypełnić odpowiedni kwestionariusz i zaznaczyć w nim odpowiednie rubryki czym ma się zając bank, a co my wykonamy osobiście, aby czynności się nie pokrywały ze sobą.

Warto po przeniesieniu się do innego banku nie zamykać od razu starego konta bankowego, ponieważ może zdarzyć się taka sytuacja, że przez przypadek zapomnimy poinformować jakiegoś kontrahenta o zmianie banku i wówczas pieniądze trafią na stare konto. Jeżeli byśmy zamknęli od razu konto, takie pieniądze “błądziłyby”, a my byśmy byli zdenerwowani, że dane pieniądze zaginęły. Jeżeli jednak nie mamy obaw, że taka sytuacja będzie miała miejsce i mamy pewność, że wszyscy ci, którzy powinni wiedzieć o zmianie konta zostali poinformowani, wówczas możemy zamknąć konto jeszcze przed przeniesieniem się do innego banku lub od razu po przeniesieniu, aby nie ponosić dodatkowych kosztów utrzymania dwóch kont, przy czym jedno w tym momencie jest zbędne, a trzeba za nie płacić.

Zanim podejmiesz decyzję, porównaj oferty
Zatem podsumowując zacznijmy na bieżąco śledzić w jakim banku jest najkorzystniej i najbardziej opłaca się mieć konto bankowe. W końcu to od nas zależy gdzie chcemy lokować pieniądze i żaden bank nie może nas przytrzymać siłą, jedynie dobrą ofertą. Niestety wiele banków posiada korzystne oferty tylko dla nowych klientów, natomiast o starych klientach zapomina. A to w końcu dzięki stałym klientom banki egzystują i utrzymują się na rynku, jednak nie potrafią one docenić swoich klientów. A może my jako osoby, które posiadają konta w banku powinny wykorzystać taką sytuację i zmieniać konta w momencie jak inny bank zaproponuje korzystniejszą ofertę niż posiadamy obecnie. Może właśnie częstsze zmiany kont bankowych spowodują, że osoby na wysokich stanowiskach zrozumieją, że należy docenić osoby, które latami mają konta w tym samym banku i są wierni im, mimo że obok w innym banku jest korzystniejsza oferta. Zacznijmy zatem dbać o własny portfel i o własne interesy, a nie o interesy tych, dla których nie jesteśmy ważnymi osobami. W końcu jak my nie zadbamy o siebie to nikt o nas się nie zatroszczy. A zmiana konta i przeniesienie się do innego banku to nie jest trudna procedura.

Authors

Notatki

*

Top